SIKÇA SORULAN SORULAR

Bilmeniz Gerekenler

AC akım, zamana ve şiddete bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte şebekeden gelen akım, doğrudan elektrikli araca aktarılır. DC akım ise elektronları aldığı noktadan gönderdiği noktaya hiçbir enerji değişimi olmadan sabit olarak iletir ve şebekeden gelen akımı doğru akıma dönüştürerek araç bataryasını besler. Bu nedenle AC istasyon ile bir araç daha yavaş şarj olurken, DC istasyon ile elektrikli bir araç çok daha hızlı dolum yapabilmektedir.

Soket Tipleri genellikle Uluslararası standartlardadır, ancak bazı ülkelere göre değişkenlik gösterebilir. Type 2, üç fazdan enerji çekebildiği gibi, AC şarj istasyonlarında 22 kW ‘ayekadar kullanılabilir. CCS (Combined Charging System - Kombine Şarj Sistemi ) şarj soketi, DC istasyonlarda maksimum 350 kW'ye kadar güç sağlayan ve elektrikli araçları hızlı şarj edebilmek için kullanılan bir konektördür. CHAdeMO ise diğer bir DC konektör tipi olmakla birlikte Japon protokolü olarak tanımlanır ve aracınızı 62.5 kW’ye kadar yüksek güçlerde hızlı şarj edebilmenizi sağlar.

Şarj süreleri kullanılan istasyonun türüne, aracın enerji alım ve batarya kapasitesine göre değişkenlik göstermektedir. AC cihazlar en çok 22 kW gücünde, DC cihazlar ise 22 kW üzeri enerji aktarımı sağlamaktadır. Ancak belirleyici unsur, aracın enerji alma kapasitesine bağlıdır.

Tüm elektrikli ve plug-in hibrit araçlar OTOJET istasyonlarımızdan şarj işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Otojet mobil uygulamasını Apple Store ve Google Play mağazalarından indirerek üyelik girişi yapmanız yeterlidir. Otojet lokasyonlarından aracınıza uygun cihaz seçimi (AC/DC) sonrasında, kendi kablonuz veya cihaz üzerindeki kabloları kullanarak aracınızı şarj edebilirsiniz.

Otojet mobil uygulamasını Apple Store ve Google Play mağazalarından indirerek üyelik girişi yapmanız yeterlidir. Otojet lokasyonlarından aracınıza uygun cihaz seçimi (AC/DC) sonrasında, kendi kablonuz veya cihaz üzerindeki kabloları kullanarak aracınızı şarj edebilirsiniz.

IOS veya Android tabanlı cep telefonunuza "OTOJET - Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Ağı"uygulamasını indirerek, ücretsiz olarak üyelik işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şarj istasyonlarımızın uygunluk durumunu, mobil uygulama üzerindeki haritalar sekmesinden seçeceğiniz istasyonun sol üst köşesinde bulunan şimşek simgesinden kontrol edebilirsiniz. Şimşek simgesi yeşil renk ise uygun olduğu bilgisini göstermektedir. Ayrıca istasyon detayına girdiğinizde de soketlerin uygunluk durumunu görebilirsiniz.

Otojet Mobil uygulamamızı farklı marka modele sahip elektrik araçlarınızı şarj etmek için kullanabilirsiniz. "Araçlarım" bölümünden tüm araçlarınızı ve plakalarınızı tanımlamanız yeterli olacaktır.

Otojet mobil uygulamamız üzerinden oluşturacağınız üyelik üzerinde, kullandığınız kredi kartınızı veya kartlarınızı tanımlatarak, ödemelerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Şarj işlemi bittikten sonra ücretlendirmeniz, mobil uygulamada ücretlendirme sekmesinde belirtildiği şekilde kullandığınız enerji miktarı hesaplanarak kartınızdan tahsil edilecektir. Kart bilgileriniz güvenli ödeme sistemleri ile güvence altında olup başka bir kurum ya da kuruluşla paylaşılmamaktadır.

Otojet, EPDK’nın belirlemiş olduğu kurallara uygun şekilde fiyatlandırma politikası uygular.Tüketim miktarınıza göre; şarj işlemi tüketiminin birim tarife ile çarpılmasıyla hesaplanır.
OTOJET MOBİL UYGULAMASI

HEMEN İNDİR

Otojet Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek şarj ünitelerinin lokasyonlarını inceleyebilir ve fiyat tarifeleri hakkında bilgi alabilirsiniz.